Seks w czasie ciąży.

Jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo, możesz w jej trakcie uprawiać seks. Męski penis nie dosięgnie rozwijającego się płodu, który znajduje się wyżej. Wraz z rozwojem ciąży, sama zauważysz jaka pozycja jest bardziej odpowiednia i wygodna. Staraj się unikać nacisku na brzuch, dlatego też lepszą pozycją będzie ta, w której nie jesteś przygniatana przez partnera i sama możesz kontrolować głębokość penetracji.

W pewnych przypadkach, lekarz może odradzić uprawianie seksu w ciąży. Szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z nieprawidłowo niskim zagnieżdżeniem łożyska tzw. łożysko przodujące. Inne powody to ciąża mnoga, poronienie lub przedwczesny poród w przeszłości, budząca niepokój wydzielina  z pochwy, rozszerzona szyjka macicy. Ważne jest również to, aby będąc w ciąży nie współżyć z nikim, jeśli nie jesteśmy pewni co do nosicielstwa chorób wenerycznych przez tą osobę. Stwarza to niebezpieczeństwo zarówno dla płodu jak i dla matki.

Skurcze macicy, których kobieta może doświadczać w trakcie współżycia, np. podczas orgazmu, mogą nasilić się szczególnie w ostatnich etapach ciąży. Nie są one jednak związane ze skurczami porodowymi i zgodnie z obecną wiedzą, nie są powiązane z wywołaniem poronienia czy przedwczesnym porodem.

Zupełnie normalny zjawiskiem w ciąży jest zmieniający się pociąg seksualny. Jedne kobiety odczuwają go wtedy silniej, a inne zupełnie nie mają ochoty na współżycie. Zmniejszony popęd seksualny może być związany z pojawiającymi się nudnościami, dyskomfortem, obawą przed uszkodzeniem płodu czy złapaniem infekcji.

Jeśli odczuwasz jakiekolwiek nietypowe objawy podczas uprawiania seksu w ciąży, koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi.


Źródła:

http://www.nidirect.gov.uk/sex-during-pregnancy

http://www.hpb.gov.sg/HOPPortal/health-article/8116

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3080531/

 Kategorie:Ciąża - informacje

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: